Ökoiskola

2019-ben megpályáztuk az ÖKO iskolai címet. A környezettudatos szemléletet tanóráinkba is beépítjük, fontosnak tartjuk az egészségtudatos életmódra való szoktatást, az állatok és növények védelmét a fenntarthatóságra nevelést. A tanév során tartunk Egészségnapot, Madarak és fák napját, Föld napját, Víz világnapját, emellett az Erdei iskola programok is ennek a jegyében szerveződnek.

Folyamatosan keressük azokat a lehetőségeket, amik a környezettudatos magatartás kialakításához vezetnek. Például megjelentek az iskolai folyosókon a pet palack tárolók, amivel a szelektív hulladékgyűjtésre hívjuk fel diákjaink figyelmét. Az adventi időszakban összegyűjtött bögréink is többször előkerültek a tanév során, melyek kiváltották az eldobható műanyagpoharak használatát.  Az újrahasznosítás lehetőségei gyakorta feltűnnek egy-egy rajz-és technika órán a gyerekek által alkotott tárgyakban, dekorációs elemként iskolánkban pl. adventi karácsonyfák a kastély udvarán.

Fontosnak tartjuk, hogy az elméleti tudás mellett gyakorlatban is kialakuljon a környezettudatos szemlélet.

Dokumentumok

Ökosuli munkatervÖkosuli beszámolók
2019-2020: Letöltés Letöltés
2020-2021: Letöltés Letöltés
2021-2022: Letöltés Letöltés
2022-2023: Letöltés Letöltés
2023-2024: Letöltés Letöltés
2024-2025: Letöltés

ÖKO HÍREK

Earth Day Global Conference.

A Fenntarthatósági témahét keretében 2025. 04. 22-én 15 tanulónk vett részt az Earth Day Global Conference-n. Tamás Richárd tanulónk angol nyelvű hozzászólásában környezetbarát közlekedési lehetőségekről beszélt. Egy olyan világban, ahol a…

Fenntarthatósági témahét (9/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. A témahét keretében egész héten keresztül alkottak a felső tagozatosok egy közös projekten a rajz órákon. Tizenkét osztály közreműködésével készült el a négy…

Fenntarthatósági témahét (8/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. A fenntarthatóság és újrafelhasználás jegyében a mai napon bolhapiacon cseréltek kis kincsek gazdát. Köszönjük a szervezést Fülöp Ottilia néninek!

Fenntarthatósági témahét (7/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. Az 5. és 6. évfolyamos osztályok Biatorbágy 6 különböző zöld területére élménysétára indultak. Azt a feladatot kapták a gyerekek, hogy növényeket fotózzanak, azonosítsanak…

Fenntarthatósági témahét (6/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. A témahét alatt a zöld faliújságunk is folyamatosan frissül. Köszönet érte Doszpolyné Rozman Erika néninek!

Fenntarthatósági témahét (5/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. A 7. -es tanulókkal megnéztük Áder János volt köztársasági elnök idei „Ássunk a mélyére! A talaj értéke” c. előadását, melynek központi témája a…

Fenntarthatósági témahét (4/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. A 8.b osztály tanulói fizika órára a zöldenergiákról készítettek fantasztikusan jó, tartalmas, hasznos kiselőadásokat

Fenntarthatósági témahét – ZöldOkos Kupa (3/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-10. Ebben a tanévben először beneveztünk a ZöldOkos Kupa versenyre. A 3-4. évf. „Tökmag”, 5-6. évf. „Magonc” és 7-8. évfolyamos diákjaink „Palánta” kategóriában indultak.…

Fenntarthatósági témahét (2/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. Az 5.b és az 5.c osztályunk a témahét jegyében az Agostyáni arborétumban kirándult. A növényfajok megismerése mellett a globális felmelegedés hatásairól is szó…

Fenntarthatósági témahét (1/9).

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT ÁPRILIS 7-11. A rajz szakkör vendége volt Vitárius Nikoletta grafikus, művésztanár. Az újrahasznosítás jegyében hidegtű technikát mutatott be a tanulóknak, melyhez dúcként tejes és gyümölcslés…

A víz világnapja

Március 22. – A víz világnapja „Víz! Se ízed nincs, se színed, se zamatod, nem lehet meghatározni téged, megízlelnek, anélkül hogy megismernének. Nem szükséges vagy az életben:…

„Egy csepp, két csepp…”

Az 1.d osztály tanulói „Egy csepp, két csepp…” címmel játékos környezetvédelmi foglalkozáson vettek részt a könyvtárban. A program végén nyuszisimogatás is várta őket.